Wszystkie Twoje informacje prasowe (artykuły, posty itp. - dla ułatwienia używamy nazwy "informacja prasowa") są dostępne w zakładce STORIES dostępnej na górnym pasku nawigacji. Aby stworzyć nową informację prasową, kliknij różową ikonę z plusem po prawej stronie, a następnie przycisk STORY.

Wpisz tytuł informacji prasowej i określ język interfejsu (do wyboru j. angielski i j. polski). Możesz też dodać tagi, dzięki którym treść zostanie powiązana z innymi materiałami opatrzonymi tym samym tagiem (to jeden z kilku sposobów powiązywania treści).

Poniższe dwa suwaki pozwalają:

 • włączyć/wyłączyć panel dla dziennikarzy - widoczny po lewej stronie informacji prasowej, pozwala jednym kliknięciem skopiować cały tekst do schowka lub pobrać wszystkie załączniki;
 • włączyć wyświetlanie tagów zdefiniowanych powyżej.

Ostatnim krokiem jest wybór biura prasowego, na którym chcemy opublikować daną treść, i odpowiedniej zakładki na tym biurze. Jeśli nie wybierzemy żadnego Brand Journala, treść zostanie opublikowana jako landing page.

Po kliknięciu CONTINUE przechodzimy do właściwego edytora treści (STORY CREATOR).

Główny ekran służy do wprowadzania treści materiału. Prawa część pozwala na wrzucanie załączników (zakładka attachments) lub treści znalezionych w mediach społecznościowych (integrations).

U góry ekranu znajduje się nagłówek informacji prasowej z miejscem na grafikę - kliknij (+) aby wgrać grafikę z dysku. Ikony < i > pozwalają na zmianę stylu jej wyświetlania. Ikony ←→↓↑ pozwalają na przesuwanie grafiki w pionie i poziomie. Jeśli chcesz ją usunąć i wybrać nową, kliknij ikonę śmietnika.

Wpisz tytuł i lead (opcjonalnie) informacji prasowej. Następnie wprowadź pozostałą treść, wykorzystując dowolne elementy dostępnych w rozwijalnym menu:

 1. akapit (paragraf)
 2. podtytuł A (title)
 3. podtytuł B (subtitle)
 4. przypis/podpis (annotation)
 5. listowanie: punktory lub numerowanie (list)
 6. cytat (quote)
 7. grafika lub galeria (image or gallery)
 8. grafika na całą szerokość ekranu (middle hero image)
 9. film wideo na całą szerokość ekranu (middle hero video)
 10. odnośnik do strony www (link)
 11. fragment własnego kodu, np. służącego do osadzania treści z mediów społecznościowych, playlist Spotify itp. (embed).

Po wprowadzeniu treści informacji warto dodać osobę kontaktową, by dziennikarze i inni czytelnicy mogli łatwo nawiązać kontakt. W tym celu kliknij (+) w części Contact Info Section i ponownie niebieską ikonę (+) w celu dodania nowego profilu osoby kontaktowej.

Po wypełnieniu wybranych informacji i wstawieniu zdjęcia profil zostanie zapisany i nie trzeba go będzie ponownie tworzyć :) Oczywiście możesz mieć tyle profili, ile tylko potrzebujesz :)

By zobaczyć, jak materiał będzie wyglądał po publikacji, kliknij PREVIEW. Kiedy wszystko jest gotowe, kilknij SAVE i za pomocą strzałki w górnym lewym rogu wróć do poprzedniego ekranu. Twoja informacja będzie opatrzona symbolem jajka jako kopia robocza. Kliknij w jajko, by zmienić status i:

 • oznaczyć materiał jako gotowy do publikacji (ready)
 • zaplanować publikację na kolejną datę i godzinę (schedule)
 • opublikować materiał od razu (publish).

Po zatwierdzeniu publikacji materiał będzie widoczny w sieci. Zwróć jeszcze uwagę na ikonę błyskawicy i gwiazdki. Pierwsza z nich pozwala wyróżnić materiał na stronie głównej, na samej górze ekranu, zastępując wiadomość powitalną. Możesz tak wyróżnić do trzech materiałów. Jeśli natomiast klikniesz gwiazdkę, materiał zostanie wyróżniony na stronie głównej jako jeden z kafelków.

Gotowe! Teraz możesz zacząć udostępniać swoją informację prasową :)


-> Następny krok: "Jak stworzyć kontakt w bazie mediów".
-> Powrót do listy.

Did this answer your question?