Naprawdę staraliśmy się, aby to było maksymalnie proste. I chyba się udało, bo żeby zaimportować swoją bazę, wystarczy posiadać w zasadzie dowolny plik Excel.

Wejdź do zakładki Audience na swoim koncie, a potem do sekcji Import. Wybierz plik z komputera, kliknij w Upload i wgraj swoją bazę - wymagany format bazy to xls, xlsx lub csv.

Plik do importu powinien być przygotowany w taki sposób, by dane poszczególnych typów znalazły się w tych samych kolumnach. To jedyne wymaganie. Kolejność kolumn nie jest istotna. Istotne jest to, by wszystkie adresy mailowe znalazły się w jednej kolumnie, nazwy mediów w innej itd.

Po wgraniu bazy musisz określić, jakie dane zawiera dana kolumna (poprzez wybór nazw kolumn) lub pominąć którąś z kolumn klikając na Skip (jeśli nie chcesz jej importować). Obowiązkowe kolumny to nazwa medium i adres email, inne mogą zostać pominięte.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, czy żaden z wierszy nie jest podświetlony na czerwono i - jeśli jest - poprawienie błędów. Nie musisz uploadować pliku jeszcze raz – błędy możesz poprawić poprzez edycję tabeli bezpośrednio w Prowly. Gdy baza będzie gotowa kliknij na przycisk IMPORT.

Did this answer your question?