Teraz to, co tygryski lubią najbardziej :)

Aby stworzyć wysyłkę do mediów, przejdź do modułu Pitch na górnym pasku nawigacji. Ponownie skorzystaj z różowego przycisku (+) i kliknij MAILING by przejść do ekranu tworzenia wiadomości. 

Zacznij od wyboru grupy kontaktów, do której wyślesz wiadomość. Kliknij ADD CONTACTS i wybierz swoją grupę z listy. Możesz wybrać kilka grup - jeśli dany kontakt jest w więcej niż jednej grupie, otrzyma wiadomość tylko raz. Nie chcemy spamować, prawda? :)

Nazwę nadawcy (pole "From") i email nadawcy możesz dowolnie zmieniać - pamiętaj, że wszystkie odpowiedzi trafią na wpisany tu adres email.

W polu "Greetings" wpisz ogólne powitanie, które zostanie użyte dla kontaktów, które nie mają zdefiniowanego personalnego powitania. Może to być np. "Dzień dobry," czy "Szanowni Państwo,".

Kliknij ADD STORY by wybrać informację prasową, którą chcesz się podzielić ze światem. Wybierz tytuł informacji z listy, a następnie wpisz tekst, który pojawi się zamiast hiperłącza (np. "kliknij tutaj" lub "kliknij, by przeczytać całość informacji prasowej).

Wpisz tytuł swojej wiadomości oraz treść maila. Samemu decydujesz, co się tu znajdzie.

Pro tip: jedni PR-owcy wpisują tu najważniejsze treści z informacji prasowej, inni wklejają ją całą. Nie ma złotej reguły - sam wiesz, co najlepsze dla Twoich kontaktów.

Ważne: nie usuwaj niebieskich pól "Greetings" i "Story link" - odpowiadają za załadowanie personalnego powitania i linku do informacji prasowej. Możesz je natomiast umieścić w dowolnym miejscu wiadomości.

Gdy wiadomość jest gotowa, kliknij czerwoną kopertę i następnie:

  • send test - by wysłać wiadomość testową na adres mailowy, z którego się logujesz. Najlepiej rób to zawsze przed faktyczną wysyłką :)
  • save as draft - wiadomość zostanie zapisana, ale nie wysłana;
  • send now - wiadomość zostanie wysłana do wybranej grupy kontaktów.

Jeśli ikona koperty jest szara, prawdopodobnie nie wszystkie pola zostały wypełnione poprawnie - sprawdź i spróbuj raz jeszcze.

Po kliknięciu SEND NOW system rozpocznie wysyłkę wiadomości. Gratulacje! Teraz najlepiej usiądź z kawą i czekaj na efekty :)


-> Powrót do listy.

Did this answer your question?