Wszystkie twoje informacje prasowe (artykuły, posty itp. - aby ułatwić, będziemy używać terminu "informacja prasowa") są dostępne w module Brand Journals, znajdującej się na lewym pasku nawigacyjnym. Aby utworzyć nowy komunikat prasowy, kliknij Brand journals, a następnie wybierz swoje biuro prasowe z rozwijanej listy i kliknij opcję New story w sekcji Actions.


Wyświetli się pop up z możliwością konfiguracji podstawowych ustawień.


Wprowadź tytuł komunikatu prasowego i określ język interfejsu (angielski lub polski). Możesz także dodać tagi, które łączą twoją treść z inną treścią z tym samym tagiem (jednym z kilku sposobów linkowania treści).

Następnym krokiem jest wybór biura prasowego, w którym chcesz opublikować treść, oraz zakładki (tab). Jeśli nie wybierzesz żadnego biura, treść zostanie opublikowana jako tzw. landing page i znajdziesz ją w Standalone stories.

Ostatnim krokiem jest decyzja o dwóch suwakach (Show tags i Journalist's toolbox), które pozwalają:

Włączyć wyświetlanie tagów pod treścią story
Włączyć / wyłączyć panel dziennikarza - widoczny po lewej stronie informacji prasowej, pozwala skopiować cały tekst do schowka lub pobrać wszystkie załączniki jednym kliknięciem.

Kiedy naciśniesz Kontynuuj, przejdziesz do dashboardu,  na którym należy odszukać Twoją informację prasową i kliknąć w 3 kropki:


I wybrać Edit content z listy. Edytor zawsze otwiera się w osobnej zakładce.

Główny ekran służy do wprowadzania treści materiału. Panel po prawej stronie umożliwia przesyłanie załączników (zakładka załączników) lub treści znajdujących się w mediach społecznościowych (integracje).

W górnej części ekranu znajdziesz nagłówek informacji prasowej z miejscem na grafikę - kliknij (+), aby przesłać grafikę z dysku twardego. Ikony umożliwiają zmianę stylu wyświetlania. Ikony ← → ↓ ↑ pozwalają przesuwać grafikę w pionie i poziomie. Jeśli chcesz usunąć i wybrać nowy, kliknij ikonę kosza.

Wprowadź tytuł i lead (opcjonalnie) swojej informacji prasowej. Następnie wprowadź resztę treści za pomocą dowolnego elementu z menu rozwijanego:

 • Paragraph (akapit)
 • Title (tytuł)
 • Subtitle (podtytuł)
 • Annotation
 • List: punktory lub numeracja (lista)
 • Quote
 • Image or gallery (zdjęcie lub galeria)
 • Middle Hero Image - zdjęcie na całą szerokość ekranu, w tzw. paralaksie
 • Napełnianie wideo całą szerokością ekranu (Middle hero video)
 • Link do strony internetowej (link)
 • Embed, na przykład do umieszczania treści w mediach społecznościowych, na Instagramie, na playlistach Spotify itp. (Osadzanie).

Po wprowadzeniu treści informacji powinieneś dodać dane osoby kontaktowe, aby dziennikarze i inni czytelnicy mogli do Ciebie dotrzeć. Aby to zrobić, kliknij przycisk plus (+) w sekcji Contact information i ponownie na niebieską ikonę (+), aby dodać nowy profil kontaktu.


Po wypełnieniu wybranych informacji i dodaniu zdjęcia profil zostanie zapisany i nie będziesz musiał go ponownie tworzyć :) Oczywiście możesz mieć tyle profili, ile potrzebujesz :)

Tutaj znajdziesz przykład informacji prasowej ze wszystkimi funkcjami.

Aby zobaczyć podgląd, kliknij przycisk Preview. Kiedy wszystko będzie gotowe, naciśnij Save.

 Twoje informacje zostaną oznaczone symbolem jajka jako wersją roboczą. Kliknij jajko, aby zmienić status i:

 • Ready Oznacz materiał jako gotowy do publikacji (przydatne w pracy zespołowej)
 • Schedule -  Zaplanuj publikację na inną datę i godzinę (harmonogram)
 • Publish Publikuj zawartość za jednym razem (opublikuj)


Po zatwierdzeniu Twój materiał będzie widoczny w internecie. Sprawdź także ikonę błyskawicy i ikony gwiazdki. Ten pierwszy umożliwia wyróżnienie zawartości na stronie głównej u góry ekranu, zastępując wiadomość powitalną w postaci tzw. slidera. Możesz wyróżnić maksymalnie trzy materiały. Jeśli klikniesz gwiazdkę, twój materiał zostanie podświetlony na stronie głównej jako jeden z kafelków.


Proszę bardzo, zrobiłeś to! Teraz możesz rozpocząć udostępnianie swojego komunikatu prasowego :)

Did this answer your question?